logo
Çağrı Merkezi;
(0312) 814 26 24
Bize Yazın;
akel@akeltur.com

Öğrenci Taşımacılığı

KAHRAMANKAZAN ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI

    Firmamızın bünyesinde profesyonel anlamda okul taşımacılığı departmanını Kahramankazanda 1996 yılında hizmete açmıştır. Hizmet sürecimizde ana faaliyetimiz öğrencilerimizi Evlerinden Okullarına, Okullarından evlerine güvenli bir şekilde Servis Araçlarımız ile ulaştırmaktır.

    Öğrenci servis taşımacılığında yönetmeliklerden ve idari düzenlemelerden kaynaklanan şart ve yükümlülükler doğrultusunda hizmet sunmak başlıca görevimizdir. Yeni kanun ve mevzuatları sürekli takip ederek gerekli düzenlemeleri uygulamaya sokmak ve bu düzenlemeler doğrultusunda hizmetimizi eksiksiz yerine getirmek başlıca çabamızdır.


    Öğrenci taşımacılığında ana politikamız, taşımış olduğumuz öğrencilerimizin güvenlik ve konforunu sağlayarak, kaliteli hizmet anlayışımızla zamanında eksiksiz hizmet vermektir.

    Kahramankazan’ın şehir içi ve köylerdeki Kamu Okullarda ve Özel Okullarda öğrenci taşıma hizmetini başarı ile sürdürmektedir. Bünyemizde taşıdığımız bütün öğrencilerimiz Zorunlu Karayolları Trafik Sigortasının dışında, Ferdi Koltuk Kaza Sigortası ile güvence kapsamına alınmıştır.

SERVİS KURALLARI

  • Çocuğunuz her sabah belirtilen adresten alınır ve okul çıkışında da mutlaka aynı adrese teslim edilirler. Yolun kapalı olması, kazı çalışması yapılması, girilemeyen ve dönüşü olmayan sokaklar, park alanı ve olağanüstü haller istisnadır.
  • Öğrenciler sürücünün vermiş olduğu saatten önce gelmişse saatin dolmasını bekler, saati dolunca rehber alış noktasına giderek öğrencinin gelip gelmediğini kontrol eder. 1 dakika beklendikten sonra öğrenci gelmez ise araç hareket eder.
  • Servis araçlarına öğrenci ve öğretmen dışında kimsenin alınması yasaktır.
  • Servis sürücüsü ve rehber personel veliye telefon açarak, klakson çalarak veya evinin zilini çalarak aracın geldiğini haber veremez. Verilen saatten 5 dakika önce öğrenciyi servise binmeye hazır etmek velinin, taahhüt edilen saatte alış noktasında olmak sürücünün sorumluluğudur.
  • Öğrenci okula velisi tarafından götürülecekse veya okul çıkışı velisi tarafından alınacak ise servis sürücüsüne bilgi verilmelidir.
  • Öğrenci aynı aracın güzergâhı üzerindeki başka bir adrese bırakılacaksa servis sürücüsüne, farklı bir aracın güzergâhında başka bir adrese bırakılacaksa ilgili okulun ulaşım müdürüne bilgi verilmelidir.
  • Ofisimiz yol ve hava durumunu takip ederek gerekli durumlarda telefon zinciri kurarak ya da firmamızdan toplu mesaj sistemi gönderilerek sürücüleri bilgilendirir.
  • Herhangi bir arıza durumunda yedek araçlarımızın devreye sokulmasını sağlıyoruz.